Новости и обзоры
06.07.24
Комета, яку не бачили з 1956 року, збира╓ться пролет╕ти повз Землю
За даними НАСА, комета вважа╓ться "навколоземним астеро╖дом" через близьк╕сть ╖╖ орб╕ти до Земл╕, але не вважа╓ться потенц╕йно небезпечною. »
06.07.24
У центр╕ далеко╖ в╕д Земл╕ галактики вперше заф╕ксовано пробудження чорно╖ д╕ри
Величезна чорна д╕ра в центр╕ далеко╖ галактики почала повертатися до життя. Галактика п╕д назвою SDSS1335+0728, яка розташована на в╕дстан╕ 300 м╕льйон╕в св╕тлових рок╕в в╕д Земл╕, у 2019 роц╕ почала св╕тити яскрав╕ше, н╕ж будь-коли ран╕ше. »
06.07.24
Астроф╕зики, можливо, розгадали та╓мницю з╕рок, що зникають без вибуху
На думку досл╕дник╕в, це в╕дкриття може пояснити феномен безшумного зникнення з╕рок ╕з неба без вибуху надново╖.
Зам╕сть того, щоб р╕зко померти внасл╕док потужного вибуху надново╖, деяк╕ велик╕ з╕рки можуть померти тихо ╕ без помпи. »
Зам╕сть того, щоб р╕зко померти внасл╕док потужного вибуху надново╖, деяк╕ велик╕ з╕рки можуть померти тихо ╕ без помпи. »
19.08.22
Астроном╕чний календар 2022
Повне м╕сячне затемнення, сх╕д Венери, парад ╕з п'яти планет та багато ╕ншого об╕цяють зробити цей р╕к видовищним. »
15.02.21
Комети для спостереження
В декабре 2021 года у нас появится возможность увидеть невооруженным взглядом комету C/2021 A1 (Leonard). Также в телескоп можно будет наблюдать кометы: P/Tempel (10P), P/Pons-Winnecke (7P), P/Tuttle (8P) и P/Borrelly (19P). »
26.09.11
На Д╕он╕ в╕дкрито атмосферу
Нове в╕дкриття як╕ вчен╕ зробили завдяки фотограф╕ями та спостереженнями супутника Касс╕н╕, який нещодавно прол╕тав повз природний супутник Сатурна Д╕она, зробив для вчених дивовижне в╕дкриття. На Д╕он╕ ╓ тонкий шар атмосфери, його складно пом╕тити, але все ж таки в╕н ╓. ╤ коли в╕н проходить у коло сво╓╖ ос╕, то залиша╓ невеликий ”сл╕д” який виника╓ через проходження Д╕оном магн╕тних пол╕в Сатурна. »
26.09.11
Червон╕сть урожайного М╕сяця
Урожайной Луной, так обычно называют в народе полнолуние, которое обычно появляется в дни весеннего равноденствия. На протяжении этого времени, Луна выходит на орбиту Земли под небольшим углом и появляется на закате почти одновременно с Солнцем. »
27.07.11
Celestron в╕дсвяткував 50-р╕ччя сво╓╖ ╕нновац╕йно╖ д╕яльност╕ у сфер╕ оптики
Celestron в╕дсвяткував 50-р╕ччя сво╓╖ ╕нновац╕йно╖ д╕яльност╕ у сфер╕ оптики. Велик╕ обсерватор╕╖, планетар╕╖, коледж╕ та ун╕верситети використовують телескопи Celestron у сво╖х астроном╕чних програмах. NASA зупинило св╕й виб╕р на телескоп╕ С5 компан╕╖ Celestron для використання в науково-досл╕дних ц╕лях у низц╕ косм╕чних експедиц╕й "Шаттла". »
15.03.11
Луна максимально приблизится к Земле 19 марта
19 марта - день, когда Луна подойдет к Земле на макисмально близкое расстояние - 356,6 тысячи километров, что обычно случается раз в несколько десятилетий. »
02.12.10
В атмосфере спутника Сатурна обнаружен кислород
Космический аппарат Кассини, который изучает Сатурн с его спутниками, сделал очередное интересное открытие. Согласно данным, переданным на Землю, на одном из сатурнианских спутников – Рее (Rhea) – имеется кислородная атмосфера. Ранее наличием этого газа в атмосфере могли похвастать только спутники Юпитера. »